Anadolu Rock Sevenlerin Merkezi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Anadolu Rock Sevenlerin Merkezi

Murat Kekilli Sevenlerinin Buluşma Noktası

GaleriAnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlRadyomuza hos geldınız tıklayın....Giriş yap

KEMAL SUNAL

4 posters
YazarMesaj
Besinci Mevsim
Admin
Admin
Besinci Mevsim

Kadın
Meslek : Öğrenci
Mood : KEMAL SUNAL Deli10
Tuttuğu Takım : KEMAL SUNAL F_bahc10

Karakter Avı
Oyun:
KEMAL SUNAL Left_bar_bleue52/52KEMAL SUNAL Empty_bar_bleue  (52/52)

KEMAL SUNAL Empty
MesajKonu: KEMAL SUNAL   KEMAL SUNAL Icon_minitimeSalı Ekim 17, 2006 9:11 pm

KEMAL SUNAL Brkemalsunalbt8

Kemal Sunal

(Kendi kaleminden)

"1944'de İstanbul'da doğdum. Lise son sınıftayken felsefe öğretmenim Belkıs Balkır, elimden tuttuğu gibi beni Müşfik Kenter'e teslim etti. Bu arada üniversiteye başladım. Bir süre sonra turneler nedeni ile öğrenimime ara vermek zorunda kaldım. Kent Oyuncuları'ndan sonra sırasıyla Ulvi Uraz Tiyatrosu, Ayfer Feray Tiyatrosu ve en son Devekuşu Kabare Tiyatrosu'nda oynadım. 1972 yılında Ertem Eğilmez'in beni beğenip seçmesiyle sinemaya adımımı attım. Özel televizyonların yaygınlaşması üzerine diziler yaptım. Bu sıralarda da üniversiteyi bitirmeyi ve böylece gençlere örnek olmayı kafama koymuştum. Çünkü Türkiye'nin okuyan insana ihtiyacı vardı. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo-TV ve Sinema Bölümü'nü 1995 yılında bitirdim. Bu da yetmez deyip yüksek lisans öğrenimimi de tamamladıktan sonra tez müddetim başladı. Bundan sonra da çok özlediğim tiyatroyu ve sinemayı birlikte yapmayı planlıyorum..."

Kaynak:Radikal 4 Temmuz 2000

En son tarafından C.tesi Ocak 20, 2007 4:29 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
http://yazyagmuru.biz
mallo009
Yeni Üye
Yeni Üye
mallo009

KEMAL SUNAL Empty
MesajKonu: Geri: KEMAL SUNAL   KEMAL SUNAL Icon_minitimePerş. Ekim 19, 2006 9:57 am

mekanı cennet olsun halen güldürüyor bizleri
liony

liony

Erkek
Meslek : bilgisayar- elektronik

KEMAL SUNAL Empty
MesajKonu: Geri: KEMAL SUNAL   KEMAL SUNAL Icon_minitimePaz Haz. 03, 2007 11:37 am

Helal Olsun Örnek İnsan Sad Nur İçinde yatsın .
Musty
Admin
Admin
Musty

Erkek
Meslek : ÖĞRENCİ
Mood : KEMAL SUNAL Yarama10
Tuttuğu Takım : KEMAL SUNAL Gs10

Karakter Avı
Oyun:
KEMAL SUNAL Left_bar_bleue52/52KEMAL SUNAL Empty_bar_bleue  (52/52)

KEMAL SUNAL Empty
MesajKonu: Geri: KEMAL SUNAL   KEMAL SUNAL Icon_minitimePaz Haz. 03, 2007 12:28 pm

barıs mancodan sora ılk elle gosterılecek ınsanlardan bır tanesı turk sınemasında muhtesem yerı var tabı bızım kalbımızdede nur ıcınde yatsın allah rahmet eylesın Sad

KEMAL SUNAL
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-