Anadolu Rock Sevenlerin Merkezi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Anadolu Rock Sevenlerin Merkezi

Murat Kekilli Sevenlerinin Buluşma Noktası

GaleriAnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlRadyomuza hos geldınız tıklayın....Giriş yap

En Çok Kim? 21 Şubat 2008 Perşembe

YazarMesaj
Besinci Mevsim
Admin
Admin
Besinci Mevsim

Kadın
Meslek : Öğrenci
Mood : En Çok Kim? 21 Şubat 2008 Perşembe Deli10
Tuttuğu Takım : En Çok Kim? 21 Şubat 2008 Perşembe F_bahc10

Karakter Avı
Oyun:
En Çok Kim? 21 Şubat 2008 Perşembe Left_bar_bleue52/52En Çok Kim? 21 Şubat 2008 Perşembe Empty_bar_bleue  (52/52)

En Çok Kim? 21 Şubat 2008 Perşembe Empty
MesajKonu: En Çok Kim? 21 Şubat 2008 Perşembe   En Çok Kim? 21 Şubat 2008 Perşembe Icon_minitimeÇarş. Mart 05, 2008 4:30 pm

21 Şubat 2008 Perşembe

Dünyada toplumlar üzerinde sürekli araştırmalar yapılıyor. Yok en çok uyuyan toplumlar kimler, yok en çok somurtan kimler, en sadakatli kimler, en güler yüzlü olanlar kimler, en çalışkan, en uyanık, en aptal, en uzun atlamacı, en yüksek&vs diye sabaha kadar sayabileceğim araştırmalar.

Geçenlerde "Türk Toplumu" bir konuda birinci olmuş. Üstelikte en iddialı olduğumuz bir konuda.

Türkler maalesef "en somurtkan", yani başka bir deyişle "en gülmeyen" toplum seçilmiş. Allah için, bu araştırmayı yapanları bir bulursam ne yapacağımı biliyorum ben!

Benim gülmediğimi kim söyledi? Tebessümümü esirgediğimi kim söyledi?

Bu araştırmayı yapan arkadaşların Almanya'ya yolu düşmemiş anlaşılan. İngiltere!ye, Fransa'ya veya cehennemin dibine!

Orada bu dediklerinden bol miktarda bulunuyor. Hatta 77 buçuk milletin aynı anda dolaştığı Taksimde!

Eh Türkiye'deki araştırmalarını da Taksim'de kendi vatandaşlarına sorarak yapmışlardır muhakkak. Ya da toplumsal olarak buhran geçirdiğimiz bir döneme gelmiş olmalıdır. -ki bizi araştırmışlarsa eğer- Yoksa bunu Türkiye'nin Doğu'sunu baz alarak kimsenin söylemeye hakkı yoktur. Tabii olarak Türkiye'nin batısındaki devletlere göre söylüyorum bunları.

Sahiden de somurtkan olamayız söyledikleri kadar. Bir defa bilimsel olarak bunun olması mümkün değildir. Zira insani değerler ve insan iletişimi konusunda Doğu, her zaman Batı'nın önünde olmuştur.

Teknoloji ve bilimin daha da geliştiği yerlerde insan ilişkileri kopar, kopmak zorundadır. Bu kaçınılmaz olandır. Duygusallığını, saflığını, doğruluğunu ve dürüstlüğünü kaybeder. İşte bunlar Batı'nın kaybettiği değerlerdir.

"Hadi bizde kaybedelim" diyorsanız onlardan yardım almamıza gerek yoktur. Sadece yeni Taksimler ve yeni İstanbullar yaratalım yeter.

Görüldüğü gibi teknoloji kapıdan girdimi insanlık yavaş yavaş odayı terk ediyor. Gözünü sevdiğim teknoloji.
http://yazyagmuru.biz

En Çok Kim? 21 Şubat 2008 Perşembe
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Cristian Ronaldo 09 Haziran 2008 Pazartesi