Anadolu Rock Sevenlerin Merkezi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Anadolu Rock Sevenlerin Merkezi

Murat Kekilli Sevenlerinin Buluşma Noktası

GaleriAnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlRadyomuza hos geldınız tıklayın....Giriş yap

Kokar Kola mı? Coca Cola mı?

5 posters
YazarMesaj
burak

burak

Erkek
Meslek : öğrenci

Karakter Avı
Oyun:
Kokar Kola mı? Coca Cola mı? Left_bar_bleue52/52Kokar Kola mı? Coca Cola mı? Empty_bar_bleue  (52/52)

Kokar Kola mı? Coca Cola mı? Empty
MesajKonu: Kokar Kola mı? Coca Cola mı?   Kokar Kola mı? Coca Cola mı? Icon_minitimePerş. Eyl. 27, 2007 3:39 pm

Kokar Kola mı? Coca Cola mı? 106_b

(25 Eylül 2007 Salı)

Efendim, COCA COLA ambalajlarından herhangi birini ters çevirip okuduğunuzda Arapça yazı karakteri olmak üzere şöyle bir cümle ile karşılaşıyormuşuz: "LA MEKKE, LA MUHAMMED" ( yani Mekke yok, Muhammed de yok). Veya bunlar yoktu ve hatta olmadı anlamına geliyormuş… veyahut da Mekke yok olursa, Muhammed de yok olacak anlamına geliyormuş. Ve bunun gibi daha neler neler…

İşte bu bilgiye ulaşır ulaşmaz asla dayanamayan araştırmacı ruhumun hamlesini görmeliydiniz! Hemen bir coca cola aldım ve dedikleri gibi ters çevirip baktım. Ne gördüm biliyonuz mu? Hiçbir şey. Gerçekten de Önyargılı olmama rağmen hiçbir şey görememiştim… Önyargımın nedeni de, coca cola nın bir süre önce gelirinin büyük bir bölümünü İsrail in askeri gücüne hibe etmesiydi… Ki bu aslında çok daha fazla insanın çoluk çocuk ayırt etmeden ölmesi demekti…Ve bu araştırmadaki önyargılarımın nedeni buydu.

Neyse aradan onca zaman geçti ve ben bu coca cola yazısının mevzusunu unuttum gitti. Ta ki geçen gün bana bir arkadaşımdan,bunları unutmamam gerektiğini hatırlatan bir e-mail alana kadar... Bu defa coca cola yı ters çevirip nasıl okumamız gerektiğini ve o anlama nasıl ulaşabileceğimizi resmediyordu okuduklarım ve gördüklerim… Peki bu olabilir miydi ki? Böyle bir şey bilinçli bir şekilde yönlendirilerek yapılabilir miydi?

Ama dürüst olmak gerekirse anlatılan şeyler benzerlik göstermiyor değil hani... Yinede bunun böyle olduğunu düşünmek bile istemiyorum aslında…Veya öyle değil de bir tesadüfse 28 harften oluşan arapça dilinin 8 harfinin yan yana anlamlı bir şekilde gelmesini nasıl açıklarsınız? Ama eğer bu söylenenler doğruysa şayet. Veya bu söylenenlerin aksine tamamen tesadüfse o zaman Matematikte bu kadar harfin iki ayrı cümle oluşturacak biçimde yan yana gelmesi olasılığı katrilyonlarda kaçtır merak ediyorum... Ben sadece merak ediyorum bu yazıya bakan herkes aynı şeyimi görüyor, yoksa öyle görmesi mi sağlanıyor? Buna birisi çıkıp beni ikna etse çok ama çok sevinirim. Aksi taktirde Coca Cola benim gibi bir müdavimini ikinci bir iknaya kadar kaybetmiştir...

Unutmadan! Bana gelen bu mail internette bir çok yere dağıldı ve dağılmaya devam etmektedir. Eh! Dost dediğinde acı söylemelidir değil mi? Hadi eyvallah!

http://www.kekillifan.com
Musty
Admin
Admin
Musty

Erkek
Meslek : ÖĞRENCİ
Mood : Kokar Kola mı? Coca Cola mı? Yarama10
Tuttuğu Takım : Kokar Kola mı? Coca Cola mı? Gs10

Karakter Avı
Oyun:
Kokar Kola mı? Coca Cola mı? Left_bar_bleue52/52Kokar Kola mı? Coca Cola mı? Empty_bar_bleue  (52/52)

MesajKonu: Geri: Kokar Kola mı? Coca Cola mı?   Kokar Kola mı? Coca Cola mı? Icon_minitimeCuma Eyl. 28, 2007 2:57 pm

Yine güzel bir noktaya değinmiş helal olsun
mahmut_elmas06
Admin
Admin
mahmut_elmas06

Erkek
Mood : Kokar Kola mı? Coca Cola mı? Stresl10
Tuttuğu Takım : Kokar Kola mı? Coca Cola mı? F_bahc10

Karakter Avı
Oyun:

MesajKonu: Geri: Kokar Kola mı? Coca Cola mı?   Kokar Kola mı? Coca Cola mı? Icon_minitimeC.tesi Eyl. 29, 2007 8:41 am

Evet saolasin bazen haber aktüeli takip edemediğimiz oluyor
Desperado
Fanatik
Fanatik
Desperado

Erkek
Meslek : asd

Karakter Avı
Oyun:

MesajKonu: Geri: Kokar Kola mı? Coca Cola mı?   Kokar Kola mı? Coca Cola mı? Icon_minitimePtsi Ekim 01, 2007 4:23 pm

Kokar Kola hehehuhuhu güzelmiş
http://www.muratkekilli.yetkin-forum.com
korayer35
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
korayer35

Erkek
Tuttuğu Takım : Kokar Kola mı? Coca Cola mı? Gs10

MesajKonu: Geri: Kokar Kola mı? Coca Cola mı?   Kokar Kola mı? Coca Cola mı? Icon_minitimeSalı Ekim 02, 2007 7:35 am

Paylasım icin tşkrler
burak

burak

Erkek

Karakter Avı
Oyun:

MesajKonu: Geri: Kokar Kola mı? Coca Cola mı?   Kokar Kola mı? Coca Cola mı? Icon_minitimeÇarş. Ekim 10, 2007 2:24 pm

bişey deil arkadaşlar herzaman hizmetinizdeyim Laughing Laughing
http://www.kekillifan.com

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-