Anadolu Rock Sevenlerin Merkezi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Anadolu Rock Sevenlerin Merkezi

Murat Kekilli Sevenlerinin Buluşma Noktası

GaleriAnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlRadyomuza hos geldınız tıklayın....Giriş yap

Ben Artık Deli miyim ?

YazarMesaj
Besinci Mevsim
Admin
Admin
Besinci Mevsim

Kadın
Meslek : Öğrenci
Mood : Ben Artık Deli miyim ? Deli10
Tuttuğu Takım : Ben Artık Deli miyim ? F_bahc10

Karakter Avı
Oyun:
Ben Artık Deli miyim ? Left_bar_bleue52/52Ben Artık Deli miyim ? Empty_bar_bleue  (52/52)

Ben Artık Deli miyim ? Empty
MesajKonu: Ben Artık Deli miyim ?   Ben Artık Deli miyim ? Icon_minitimeÇarş. Ağus. 22, 2007 1:31 am

[color=silver]Ben Artık Deli miyim ? Muradmcb3

Murat KEKİLLİ
m.kekilli@aktuelyayingrubu.com

15 Ağustos 2007 Çarşamba

İnsanlık tarihi üç bölümde incelenir. Birincisi Hz. Âdem'in yaratılması, ikincisi Hz. Nuh'un tufanı, üçüncüsü ise Hz. Muhammed'in (sav) âlemlere rahmet olarak gönderilmesi.

İşte bu üç ana başlığın ilk iki bölümünü aşağı yukarı bütün insanlar az çok bilirler. Üçüncü bölümünü ise sadece araştıran ve öğrenme merakı olan insanlarla, Müslümanlar bilir, herhalde...

Ben Et-tehiyyatü'nün ne anlama geldiğini daha bugün öğrendim. Her gün namazlarda defalarca okunan bu duanın ne anlama geldiğini eminim benim gibi birçok arkadaşım da bilmiyordur.

Bu dua Hz Muhammed'in Miraç'a çıkışı esnasında Allah'u Teala ile bizzat diyaloglarının kısaca anlatımıdır. Peygamberimiz, Allah Azze Ve Celle ile karşılaştığı ilk anında şöyle demiştir:

"Ey bu temiz mekânın ve her şeyin sahibi Rabbim. Bütün dil, beden ve mal ile yapılan ibadetler yalnız ve yalnız sanadır.

Allah (cc) hazretlerinin cevabına bakin:

''Ey şanı yüce peygamber! Allah'ın rahmeti ve bereketi senin üzerine olsun.''

Peygamber Efendimiz şöyle cevap vermiştir:

''Selam bizlere ve Allah'ın iyi kullarına olsun. Ben şahadet ederim ki, Allah'tan başka ilah yoktur ve yine şahadet ederim ki, Muhammed (sav), Allah'ın kulu ve Resulü'dür".

Bunu duyduktan sonra kendini dışarı atan ben ilk olarak ikiz kulelerle göz göze geldim ve şöyle dedim:

''Şu iki kuleyi tapusuyla bana verseniz, arkasına yetmese İstanbul'u ekleseniz, yetmese dünyanın mallarını yığsanız önüme ve yine dünyanın süper star'ı unvanını verseniz yemin ederim şu anda hissettiklerimin bir tek zırnığını bile bana verememiş olursunuz.''

Benim şuanda içimden geçenleri bir Allah bilir, bir de benim gibi damdan düşen biri olan Yusuf İslam.

Teşekkürler bana bunları anlatan sevgili hocam ve ismi benim gibi önemsiz olan arkadaşlarım...

Bir tek dua bile benim gibi önemsiz birini bu hale getirmeye yetti de arttı bile. Şimdi size ne yapmaz bir düşünün isterseniz. Bağışlayın ben sevdalarım. Kendimi parçalara ayıracağım. Sevgiyle kalın.
http://yazyagmuru.biz

Ben Artık Deli miyim ?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-