Anadolu Rock Sevenlerin Merkezi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Anadolu Rock Sevenlerin Merkezi

Murat Kekilli Sevenlerinin Buluşma Noktası

GaleriAnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlRadyomuza hos geldınız tıklayın....Giriş yap

acılı annelerı nasıl ayırdınız

YazarMesaj
Musty
Admin
Admin
Musty

Erkek
Meslek : ÖĞRENCİ
Mood : acılı annelerı nasıl ayırdınız Yarama10
Tuttuğu Takım : acılı annelerı nasıl ayırdınız Gs10

Karakter Avı
Oyun:
acılı annelerı nasıl ayırdınız Left_bar_bleue52/52acılı annelerı nasıl ayırdınız Empty_bar_bleue  (52/52)

acılı annelerı nasıl ayırdınız Empty
MesajKonu: acılı annelerı nasıl ayırdınız   acılı annelerı nasıl ayırdınız Icon_minitimePaz Ekim 15, 2006 10:44 am

Orgeneral Büyükanıt'ın eleştirilerini değerlendirirken Sanıyorum konuşma metinlerimin tamamını detaylı biçimde okumamışlar diyen DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, şöyle konuştu: Konuşmalarım iyi okunursa şunu söylediğim görülür: Müşterek vatan iradesiyle sorunları çözeceğiz. Müşterek vatan vurgusu yaklaşımımı ortaya koyar. Türkiye, sorunlarını bu yaklaşımla aşabilir

Genelkurmay Başkanı Org. Yaşar Büyükanıt'ın, Milliyet'e dün yaptığı değerlendirmede, DYP lideri Mehmet Ağar'ın, PKK sorunuyla ilgili olarak dağda silah yerine ovada siyaset, annelerin hassasiyeti biçiminde özetlenecek açıklamalarını talihsiz olarak nitelemesi ve kınaması gündemde geniş yer tuttu.
Org. Büyükanıt, Ağar'ın, ovada siyaset çağrısını bir genel af çağrısı olarak nitelemiş ve şiddetle kınadığını belirterek, Dağdan inen nasıl siyaset yapacak? diye sormuştu. Org. Büyükanıt, ayrıca Ağar'a, Anaların feryadını duyduğunu söylüyor, herhalde cumartesi annelerinin feryadını kastediyor serzenişinde bulunmuştu.

'Anneleri ayıramayız'
DYP lideri Mehmet Ağar, dünkü görüşmemizde, Org. Büyükanıt'ın eleştirilerini değerlendirirken, Bizim askerlerle polemiğe girme gibi bir düşüncemiz yok dedikten sonra, Org. Büyükanıt'ın konuşmalarını detaylı biçimde incelemediği izlenimi edindiğini söyledi. Ağar şöyle devam etti:
Eğer yaptığım konuşmaların metinleri tam olarak okunur ve detaylı olarak incelenirse bu sonuçların çıkmadığı anlaşılır. Sanıyorum Büyükanıt Paşa da, CHP lideri ****** da konuşma metinlerimin tamamını detaylı biçimde okumamışlar.
Ağar, annelerle ilgili olarak Org. Büyükanıt'ın Herhalde cumartesi annelerinin feryadını kastediyor sözlerine karşılık şu değerlendirmeyi yaptı:
Ben şehit asteğmenin annesinin sözlerini hatırlattım. Ama biz evladını kaybetme endişesiyle feryat eden anneler arasında ayrım yapmayız. Yüreği evladını keybetme korkusuyla yanan anneler arasında nasıl ayrım yaparsınız?
Ağar, evladını kaybetme korkusu yaşayan annelerin feryadına siyasetçilerin kulak kapamayacağını yineledikten sonra, konuşmasının amacını da, Yeni ölümler olmasın biçiminde özetledi; Bütün gayretimiz budur diye ekledi.

Genel af çağrısı
Ağar, dağda silah yerine ovada siyaset sözlerini Org. Büyükanıt'ın genel af çağrısı olarak değerlendirmesine yönelik olarak da şöyle konuştu:
Af nedir ben iyi bilirim. Af toplumsal bir talep haline gelmedikçe olmaz. Önce toplumsal iklimin oluşması gerekir.
Ağar, ovada siyaset çağrısının bundan sonrası için çocukların dağa çıkmasını önlemeye yönelik bir yaklaşım olduğunu vurgulayarak şöyle devam etti:

Dağ-ova bağlantısı
Dağla ova arasında bir devri daim ilişkisi var. Ben dağla ova arasındaki bu bağlantıyı kesmeye dönük konuştum. Dağa çıkılmasın diye konuşuyorum. Dağla ova arasındaki ilişkiye biz bu yaklaşımla çomak soktuk. Bu PKK'nın beslenmesini kurutacak bir yaklaşımdır.
Ağar, siyasetçi olarak bu sorunlara çözüm üretmenin sorumluluk gereği olduğunu da anımsattı ve yaklaşımını şöyle özetledi:

Müşterek vatan
Benim konuşmalarım iyi okunursa şunu söylediğim görülür: Müşterek vatan iradesiyle sorunları çözeceğiz. Müşterek vatan vurgusu yaklaşımımı ortaya koyar. Türkiye, sorunlarını bu yaklaşımla aşabilir.
Ağar, CHP lideri ******'ın, PKK konusunda uluslararası yeni bir senaryonun adım adım uygulanmakta olduğunu, bu senaryonun ortasında da Başbakan Erdoğan'ın bulunduğunu, senaryonun uygulanması için muhalefetten destek arandığını ve isim vermeden bu desteğin son dönem açıklamalarıyla Ağar tarafından verildiğini ima eden değerlendirmelerine de şu yanıtı verdi:
Sayın ****** da benim konuşmalarımı detaylı biçimde incelememiş. Ben tam da ******'ın ifade ettiği yeni senaryoyu çökerten bir yaklaşım gösterdim. Bu senaryoyu bozmuş oldum. Keza, 'Cumhurbaşkanlığına çıkalım da ondan sonrası Allah kerim' planını bozuyoruz. Sayın ******'ın bunu görmesi lazım, bunun için de konuşma metinlerimi iyi incelemesi gerekir.

'Sözlerimin arkasındayım'
Ağar, sözlerinin arkasında olduğunu vurgulayarak şöyle dedi:
Ben ne söylediğimi iyi biliyorum. Üzerinde düşünülmüş, araştırmalara, çalışmalara dayandırılmış sözlerdir. Sözlerimin arkasındayım. Biz demokrasi ve millet tarafındayız. Ve bulunduğumuz yerde duruyoruz. Yaklaşımımız halk tarafından geniş kabul görmüştür.

acılı annelerı nasıl ayırdınız
1 sayfadaki 1 sayfası